"SAĞLIKLI YAŞAMANIZ İÇİN"

Obezite Tedavisinde Detoksifikasyonla Bütüncül Yaklaşım

BİZDEN HABERLER

Çağın sorunu obezite tüm dünyada sağlık sorunları arasında en ön sıralarda yer almaktadır. Estetik sorunların yanında pek çok hastalığa zemin hazırlayan obezite ülkemizde de hızla artmaktadır. Sık görülmekle birlikte obezite sadece iştahla ilgili bir durum değildir ve sadece az yiyerek kilo verilmez. Çok sıkı diyetler ve değişik ilaçlarla kilo verme girişimleri sonuç vermediği gibi vücutta kalıcı hasara yol açabilir. O yüzden obeziteye bilinçli yaklaşım çok önemlidir.

Obezitenin kalıcı çözümü her şeyden önce bilinçli ve sabırlı yaklaşım gerektirir. Kısa vadeli standart uygulamalar faydadan çok zarar verir. Obezite tedavisi kişiye özeldir. Tedavide önce sebebe yönelik araştırma yapılmalı ve uygun tedavi uygulanmalıdır. Besin alerjisi tespit edilirse öncelikli tedavi edilmelidir çünkü besin alerjileri metabolizmayı çok etkiler. Biorezonans yöntemiyle bir yandan besin alerjisi tedavi edilirken diğer yandan yağ ve karbonhidrat metabolizmaları düzenlenip vücudun yağ kaybetmesi sağlanır, hormon dengesizliği varsa nöralterapi tedavisiyle düzeltilir. Bu arada akupunkturla hem iştah düzenlenir, hem metabolizma hızı arttırılarak kilo verme kolaylaştırılır. Psikolojik faktörler etkiliyse psikokinezyolojik yöntemlerle aşılır ve sağlıklı kilo verme sağlanır. Vücutta biriken toksinlerİ ve ağır metallerİ şelasyon tedavisiyle vücuttan detoksifikasyon yapıldığında kalıcı obezite tedavisi sağlanmış olur.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


Takvim

Bize Ulaşın:
Bizi Facebookta Takip Edin
Tamamlayıcı TIP
İnsan bedeninin tüm sistemleri uyum içinde çalışıyorsa tam anlamıyla sağlıklı olmaktan söz edilebilir. Çağdaş Tamamlayıcı Tıp yaklaşımında amaç vücudun iç dinamiklerini harekete geçirerek, gerekli iç dengeyi kurmak ve kişileri sağlığına kavuşturmaktır. Tamamlayıcı Tıbbın en önemli özelliği insan bedenine bir bütün olarak bakmasıdır. Amacı hastalıkları yavaşlatmak, tedavi etmek ve aynı zamanda kişinin hastalanmasını da önlemektir. devamı
Tüm Hakları Saklıdır. Uzm. Dr. Mesut Caner YUSUFOĞLU